fot. KPP

Lęborscy policjanci podsumowali minione działania „Bezpieczny Weekend”. Od 10 do 13 listopada tego roku na terenie powiatu lęborskiego nie doszło do żadnego wypadku na drodze. Mundurowi odnotowali natomiast 5 kolizji i wyeliminowali z ruchu drogowego 12 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

fot. KPP
fot. KPP

Prowadzone w dniach 10-13 listopada 2016 roku działania „Bezpieczny Weekend” policjanci z lęborskiej drogówki podsumowują jako bezpieczne. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku na drodze. Mundurowi odnotowali natomiast 5 kolizji i wyeliminowali z ruchu drogowego 12 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Działania miały na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów, wynikających z długiego świątecznego weekendu, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych i ułatwienie ruchu pojazdów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków i używanie przez pieszych poruszających się po drodze poza terenem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych.

Mundurowi poddali w tym czasie kontroli trzeźwości ponad 400 kierowców i ujawnili łącznie ponad 90 wykroczeń w ruchu drogowym oraz porządkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.