mat. prasowe PFSB

Na kolejny koncert familijny zaprasza Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, 13 listopada 2016 r. dzieci wraz z rodzicami. Program „Z orkiestrą na Ty” poświęcony jest poznawaniu instrumentów i ich roli w orkiestrze.

mat. prasowe PFSB
mat. prasowe PFSB

Wybrani muzycy, prezentując swój instrument, wykonają fragmenty różnych kompozycji z towarzyszeniem orkiestry. Będą to kolejno: instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte drewniane, instrumenty dęte blaszane i wybrane instrumenty perkusyjne. Będzie można usłyszeć wybitne dzieła literatury muzycznej reprezentujące różne style muzyczne od baroku do współczesności.

Zostaną zaprezentowane fragmenty m.in. „Poloneza” Wieniawskiego, „Koncertu h-moll na wiolonczelę” Dworzaka, Badinerie ze „Suity h-moll” Bacha, solo klarnetowe z „Błękitnej rapsodii” Gershwina i inne. Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica zagra pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Podstawowa wiedza z zakresu form muzycznych oraz kompozycji zostanie omówiona na podstawie skomponowanej na orkiestrę smyczkową „Orawy” Wojciecha Kilara i fragmentów wariacji „Wlazł kotek na płotek” Henryka Czyża. Koncert zakończymy wykonaniem „Bolera” Maurice’a Ravela, które ilustruje poruszaną problematykę. W magiczny świat instrumentów i orkiestry symfonicznej wprowadzi słuchaczy Beata Młyńczak.

Z orkiestrą na Ty – koncert familijny

  • 13 listopada 2016 r.,  niedziela, godz. 12.00
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
  • ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku
  • bilety w cenie 20 zł (dorośli) i 15 zł (dzieci) – do nabycia w kasie filharmonii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.