fot. UG

Uniwersytet Gdański podpisał umowę partnerską z Samorządem Województwa Pomorskiego na rzecz realizacji programu „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański”.  Uczelnia będzie odpowiedzialna za „Akademickie formy wsparcia”, które będą skierowane do uczniów wybitnie uzdolnionych oraz nauczycieli chcących podnieść swoje kompetencje zawodowe.

fot. UG
fot. UG

Program „Zdolni z Pomorza” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Program  jest realizowany od 1 września 2013 r. przez Regionalne Centrum Nauczania Kreatywnego przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, jako kontynuacja działającego w latach 2010-2013 projektu Samorządu Województwa Pomorskiego pn. „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki”. Podczas 3 lat trwania programu „Zdolni z Pomorza” wzięło w nim udział już około 2 600 uczniów.

Program „Zdolni z Pomorza” skierowany jest do najwybitniejszych uczniów naszego regionu. Statystycznie 3-5 procent populacji dzieci przejawia wybitne uzdolnienia. Celem projektu jest zapewnienie wszystkim uczniom szczególnie uzdolnionym z terenu województwa pomorskiego odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy pomocy oraz opracowanie modelu systemowego wspierania uczniów uzdolnionych. W ramach projektu wspierane są w dalszym ciągu takie dziedziny jak matematyka, fizyka i informatyka, ale również pilotażowo wdrażane są nowe obszary jak biologia, chemia oraz kompetencje społeczne (m.in. język polski, historia, WOS, sztuka, filozofia).

Do współpracy zostali zaproszeni nauczyciele, kadra kierownicza szkół, uczelnie wyższe, psycholodzy, pedagodzy, konsultanci i doradcy metodyczni oraz przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego, organizacji pozarządowych, a także pracodawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.