fot. KPP

Policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, by zaprezentować im zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Mundurowi przedstawili algorytm postępowania w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem nieprzytomnej osoby i pokazali jak powinien przebiegać proces resuscytacji.

fot. KPP
fot. KPP

Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego lęborskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. Celem wizyty mundurowych w szkole było zaprezentowanie dzieciom zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przypomnienie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Funkcjonariusze, którzy spotkali się z uczniami, są przeszkolonymi ratownikami. Na specjalnie przygotowanym manekinie zaprezentowali najmłodszym jak prawidłowo powinien przebiegać proces resuscytacji. Dzieci miały okazję samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy i dowiedzieć się od policjantów jak należy postępować w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem nieprzytomnej osoby.

Mundurowi przeprowadzili też z uczniami pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych przepisów prawa o ruchu drogowym i zadawały wiele pytań związanych z tematem spotkania, jak również z pracą policjanta.

Tego rodzaju spotkania lęborskich policjantów z dziećmi mają na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa na drodze, oswojenie z tematem pierwszej pomocy i przy okazji rozwijanie u najmłodszych poczucia obowiązku niesienia pomocy innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.