mat. prasowe

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” z ogromnymi sukcesami powrócił z tegorocznej podróży artystycznej. Na największym w Korei Południowej Międzynarodowym Festiwalu Tańca – Cheonan World Dance Festival 2016 „Jantar” wytańczył aż trzy nagrody.

mat. prasowe
mat. prasowe

Tancerze reprezentowali Polskę w międzynarodowym konkursie tańca ludowego (International Folk Dance Competition), w którym udział brało 19 grup z 18 państw. „Jantar” dostał się do ścisłego finału, w którym zdobył wyróżnienie. Sukces jest tym większy, że na trzech pierwszych miejscach na podium znalazły się zespoły, które tańcem zajmują się zawodowo.

Para tancerzy ZPiT UG „Jantar” – Natalia Okuniewicz i Paweł Krok wzięła również udział w konkursie solowym (Solo & Duet), w którym jako jedyni przedstawiciele z Europy zakwalifikowali się do ścisłego finału, gdzie zdobyli nagrodę specjalną.

Największym zaskoczeniem było zwycięstwo naszej reprezentacji w zmaganiach Funny Dance Battle. Natalia Okuniewicz, Joanna Pytel oraz Paulina Szymańska nie miały sobie równych w konkursie tańca kreatywnego.

ZPiT UG „Jantar” wziął również udział w wielkiej paradzie ulicznej, która przyciągnęła dziesiątki tysięcy widzów. Korea Południowa zaskoczyła członków zespołów rozmachem i znakomitym poziomem artystycznym prezentowanym przez występujące podczas festiwalu grupy. Podczas koncertu otwarcia na widowni zasiadło około 30 tys. widzów.

Główne wydarzenia festiwalu relacjonowane były na żywo w Internecie, dzięki czemu miały szansę dotrzeć do odbiorców z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.