Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” w nowej siedzibie

24 września 2016r. | Drukuj

22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb” w Lęborku. Od września br. organizacja funkcjonuje w pok. 232 i 231 biurowca przy ul. Krzywoustego 1.

fot. Niebieski Skarb

fot. Niebieski Skarb

– Nowa siedziba to nowe możliwości działania. Dużo włożyliśmy wysiłku w remont i wyposażenie, ale efekt końcowy wynagradza tę pracę – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Teraz do dyspozycji mamy dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych. Większe pomieszczenie posłuży nam na spotkania, dyżury, warsztaty i szkolenia. W mniejszym chcemy prowadzić zajęcia z dziećmi z autyzmem oraz prowadzić biblioteczkę.

W uroczystości otwarcia biura uczestniczyłi rodzice, dzieci i młodzież z autyzmem, członkowie Stowarzyszenia oraz wielu zaproszonych gości.

Spotkanie było też okazją do nadania tytułu honorowego członka Stowarzyszenia „Niebieski Skarb” Jerzemu Radziejewskiemu.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” działa w Lęborku od czerwca 2013 roku. Organizacja prowadzi grupę wsparcia rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Niebieska Dłoń”, organizuje szkolenia i prelekcje dot. autyzmu, prowadzi też biblioteczkę specjalistycznych pism i książek o autyzmie. Stowarzyszenie regularnie organizuje wycieczki i imprezy integracyjne, oraz dofinansowuje terapię dzieci i młodzieży dotkniętych autyzmem. Prowadzi też działania informacyjne i edukacyjne na czele z kwietniowym Światowym Dniem Autyzmu Powiatu Lęborskiego. Najnowszą inicjatywą „Niebieskiego Skarbu” są lekcje o autyzmie. We wrześniu i październiku członkowie Stowarzyszenia przeprowadzą w szkołach 45 minutowe lekcje przybliżające dzieciom i młodzieży temat autyzmu.

Więcej o działalności Stowarzyszenia można przeczytać na stronie internetowej www.niebieskiskarb.pl


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz