fot. M. Kowalski

111 projektów otrzyma dofinansowanie unijne na poprawę jakości edukacji ogólnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził właśnie wyniki oceny merytorycznej największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

fot. M. Kowalski
fot. M. Kowalski

Zapewnienie wysokiej jakości edukacji na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym jest jednym z kluczowych kierunków działań samorządu województwa pomorskiego. Dlatego aby kompleksowo i równomiernie wspierać rozwój całego regionu w konkursie tym przewidziano wymóg, by organy prowadzące zapewniły dofinansowanie dla minimum 60% szkół i placówek oświatowych im podległych.

– Cieszę się, że tak duże środki finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczone zostaną na poprawę jakości edukacji w województwie pomorskim – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Dzięki dotacjom wsparcie otrzyma blisko 94 tys. uczniów i 9,5 tys. nauczycieli z Pomorza, a także uda się wyposażyć aż 720 szkół w nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wierzę, że działania zaplanowane we wszystkich projektach wpłyną pozytywnie na rozwój kreatywności i innowacyjności wśród młodych ludzi, co w przyszłości pozwoli im skutecznie odnaleźć się na rynku pracy.

Aby otrzymać unijne wsparcie beneficjenci musieli przeprowadzić diagnozy w obszarze edukacji, które pozwoliły trafnie i kompleksowo wskazać potrzeby uczniów, nauczycieli oraz szkół. Wyniki analiz przełożyły się na zakres wsparcia, które obejmować może m.in.: przygotowanie do dalszych etapów kształcenia i poruszania się na rynku pracy, rozwijanie kreatywności i innowacyjności wśród uczniów, a także doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na wyposażenie pracowni szkolnych w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.