Dzień Patrona Rumi i otwarcie boiska Św. Jana Bosko

16 sierpnia 2016r. | Drukuj

15 sierpnia był bardzo uroczystym dniem dla Rumi. Oprócz święta narodowego – Święto Wojska Polskiego oraz Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – Rumia celebrowała Dzień Patrona Miasta Świętego Jana Bosko.

fot. UM Rumia

fot. UM Rumia

Po Mszy Świętej i złożeniu wieńców, nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego SALOS Św. Jana Bosko. Do przecięcia wstęgi zaproszono również kilku młodych piłkarzy.

„Bardzo cieszę się, że udało się zdobyć dofinansowanie do tego obiektu. To pierwsze wielowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni. Infrastruktura sportowa w Rumi jest w coraz lepszej kondycji. Można nawet powiedzieć, że jest w doskonałej formie” – mówił burmistrz miasta Michał Pasieczny. „Dzięki takim inwestycjom nasze dzieci odejdą od komputera i będą aktywnie spędzać swój wolny czas” – dodał Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki.

Po przecięciu wstęgi, Burmistrz wraz z Przewodniczącym zaprosili mieszkańców na tort oraz poczęstunek w postaci harcerskiej grochówki. Chwilę później swój występ rozpoczęła główna gwiazda imprezy Arka Noego. Młodzi artyści przyciągnęli tłumy. Dla najmłodszych były również inne atrakcje: dmuchańce, wata cukrowa, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, a także pokaz iluzjonisty.

fot. UM Rumia

fot. UM Rumia

Ostatnim punktem Festynu był mecz piłki nożnej pomiędzy Księżmi Salezjanami i Samorządowcami z Rumi. Po zaciętej pierwszej połowie, w drugiej zdecydowanie lepsi okazali się Bracia Salezjanie. Ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Po meczu zawodnicy w sportowym duchu walki stanęli do wspólnego zdjęcia.

„To boisko to świetna sprawa, na pewno będziemy zachęcać naszego syna do gry w piłkę nożną”- podkreślało młode małżeństwo na zakończenie imprezy. Nowe boisko, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji przyciągnęło w poniedziałkowe popołudnie bardzo liczną rzesze rumian. Ten piękny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

Źródło: UM Rumia


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz