51 lamp ledowych w gminie Potęgowo

11 lipca 2016r. | Drukuj

Zakończyła się realizacja zadania „Budowa linii kablowej oświetlenia zewnętrznego  w miejscowości Darżyno w gminie Potęgowo”. Zainstalowanych zostało 51 lamp typu LED. Projekt uzyskał dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

fot. UG Potęgowo

fot. UG Potęgowo

Lampy zamontowane zostały przy drodze krajowej nr 6, gdzie oświetlona została również ścieżka pieszo – rowerowa. A także przy drodze gminnej w miejscowości Darżyno, w pobliżu domów. Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia, żadna  z tych ulic nie posiadała oświetlenia. „Bardzo jestem zadowolony, że taka inwestycja została zrealizowana. Poprawiła ona bezpieczeństwo na bardzo ruchliwej trasie drogi krajowej, na której często dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Mieszkańcy są zadowoleni z tego przedsięwzięcia. Ponadto jest to ładna wizytówka gminy, szczególnie nocą” – zapewnia wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin.

Oświetlenie typu LED jest energooszczędne, niższe są też koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. W wyniku realizacji inwestycji, rocznie o 5 ton zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Gmina w ciągu roku wyda mniej o około 12 000 zł, a oszczędności energii elektrycznej wynosić będą  5,7 MWh.

Gmina Potęgowo systematycznie buduje oświetlenie na swoim terenie. I zadanie to będzie kontynuowane. Planowana jest instalacja lamp przy ścieżce pieszo – rowerowej łączącej miejscowości Łupawa i Malczkowo.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku udzielił dotacji w wysokości 75 420 zł. Projekt realizowany był w ramach edycji pilotażowej programu „Oszczędne Oświetlenie Pomorza”.


Opublikowano w: SłupskTechnologieWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze