Mieszkańcy Lęborka już mają haka na raka

13 lutego 2011r. | Drukuj
 

Antynowotworowa kampania lokalna Zespołu 299 z II LO dobiegła końca. Jej efektem jest wzrost świadomości społecznej mieszkańców Lęborka, a także niemal 1000 maskotek, które umilą czas małym pacjentom oddziałów onkologicznych.

Fot. Zespół 299

– Nasz Zespół ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Jednak naszym największym przedsięwzięciem, w które włożyliśmy wiele serca, pracy i czasu była prelekcja w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” dla  wszystkich mieszkańców powiatu lęborskiego – informuje Basia Adamczyk, jedna z pięciu organizatorów akcji – Staraliśmy się jak najprościej przekazać naszą wiedzę przybyłym ludziom i zachęcić ich do działania we własnej sprawie. Opowiedzieliśmy o tym czym jest rak, jak się objawia, jakie występują typy nowotworów oraz najważniejsze  – jak z nimi walczyć.

Fot. Zespół 299

Akcja Zespołu to także liczne pogadanki w szkołach powiatu lęborskiego. Hakowicze rozdawali ulotki na ulicach miasta. – Zebraliśmy już prawie 1000 maskotek dla dzieci – wymienia Łukasz Mański lider Zespołu.

Fot. Zespół 299

Kolejnym etapem ogólnopolskiej akcji jest rejestracja swoich działań na łamach specjalnie stworzonego portalu. Komisja konkursowa oceni działania poszczególnych zespołów i wyłoni te najlepsze, które podejmą starania o zorganizowanie ogólnopolskiej kampanii przeciwko rakowi płuc.


Opublikowano w: Lębork
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Martuli pisze:

    Niby to tylko test internetowy on-line ale zawsze warto zrobić cokolwiek wcześniej dla siebie zanim. Dla zainteresowanych podaję namiar do stronki z nową metodą wykrywania raka http://tojefura.com

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze