fot. SP Słupsk

Kolejna grupa młodych policjantów zasili szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji kończy dziś (15.04) blisko 400 słuchaczy. W godzinach przedpołudniowych policjanci zdają końcowy test wiedzy. Po sprawdzeniu wszystkich prac i ogłoszeniu wyników około godziny 15. nastąpi uroczyste zakończenie szkolenia, wręczenie świadectw i pożegnanie z jednostką.

fot. SP Słupsk
fot. SP Słupsk

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny w połowie października ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe do Słupska. Szkolenie takie musi ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę. W trakcie pobytu w Szkole byli skoszarowani na terenie czterech Kompanii: I, II, III i VIII.

Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Rozwiązywany dziś przed południem test wiedzy składał się z 80 pytań.

Uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw odbędzie się dziś po południu w auli słupskiej Szkoły Policji. Ze względu na dużą liczbę absolwentów uroczystość odbędzie się dwukrotnie. Świadectwa wręczy absolwentom komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil. Już tradycyjnie w uroczystości tej uczestniczyć będą bliscy i rodziny młodych policjantów, którzy niejednokrotnie przyjeżdżają również z południowych regionów Polski.

Przed absolwentami słupskiej Szkoły Policji jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 53 dni.

Przywilej noszenia policyjnej gwiazdy; to nie tylko zaszczyt służby Ojczyźnie, ale również ciężka służba, pełniona niejednokrotnie z narażeniem życia. Od 1990 roku, w służbie straciło życie ponad 170 policjantów, to najwyższa liczba w polskich formacjach mundurowych, nawet w Wojsku Polskim liczba żołnierzy, którzy w tym samym czasie stracili życie podczas misji bojowych jest o wiele mniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.