Konwent samorządowy w Wejherowie pod znakiem komunikacji

24 marca 2016r. | Drukuj

W sali obrad Starostwa Powiatowego w Wejherowie odbył się kolejny w tym roku Konwent Samorządowy Powiatu Wejherowskiego.  Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania była kwestia problemu parkowania przy Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

fot. Starostwo Powiatowe Wejherowo.

fot. Starostwo Powiatowe Wejherowo.

Temat parkingu nie jest sprawą nową i jak zaznaczono podczas konwentu jego rozwiązanie nie leży tylko w gestii Powiatu Wejherowskiego. Z uwagi na wysokie koszty przedsięwzięcia realizacja budowy parkingu przy wejherowskim szpitalu jest możliwa tylko przy współpracy kilku podmiotów tj. marszałka województwa pomorskiego, miasta Wejherowa oraz lokalnych samorządów powiatu wejherowskiego. Stąd najlepszym rozwiązaniem byłaby partycypacja w kosztach.

Podczas dzisiejszego spotkania Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie Andrzej Zieleniewski, przedstawił cztery warianty budowy parkingu m.in. wielopoziomowy oraz smart parking. Na konwencie obecna była również Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wejherowie Magdalena Lorek, która omówiła zebranym kwestie dotyczące własności terenów przyległych do szpitala.

Podczas konwentu powrócono także do sprawy Pendolino, który według nowego rozkładu jazdy nie będzie zatrzymywać się w Wejherowie. Mieszkańcy naszego powiatu chcący skorzystać z połączenia Kraków – Kołobrzeg będą musieli, często z odległych miejscowości, dojechać do Gdyni. Już na początku miesiąca Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zapowiedziała w tej sprawie wystosowanie listu do dyrektora PKP Intercity, pod którym podpisali się dzisiaj obecni na spotkaniu samorządowcy.

Według informacji Biura Prasowego PKP Intercity zasadniczy powodem, dla którego Pendolino nie będzie miał postoju w Wejherowie, jest położenie miasta w sąsiedztwie węzła przesiadkowego znajdującego się w Gdyni.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze