Wielkie święto biegaczy już w ten weekend

18 marca 2016r. | Drukuj

W najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja PZU Gdynia Półmaratonu. Na starcie pojawi się 5000 biegaczy, a wśród nich aktualny wicemistrz olimpijski w maratonie – Abel Kirui oraz była mistrzyni świata w skoku o tyczce – Anna Rogowska. 

maraton

– Jesteśmy bardzo podekscytowani. To pierwsza edycja PZU Gdynia Półmaratonu, a frekwencja jest niesamowita  – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający w Sport Evolution. – Liczymy na to, że do tysięcy biegaczy dołączą dziesiątki tysięcy mieszkańców Gdyni, aby głośno dopingować uczestników biegu. Przygotowaliśmy punkty kibicowania na każdym kilometrze trasy, mamy więc nadzieję, że w niedzielne przedpołudnie kibice będą bawili się równie dobrze, co zawodnicy  – dodaje.

Wraz z rzeszą amatorów na starcie zobaczymy sportowe gwiazdy, m. in. Abela Kirui, aktualnego wicemistrza olimpijskiego w maratonie oraz dwukrotnego mistrza świata. W biegu weźmie udział łącznie ponad 20 reprezentantów elity sportowej, którzy walczyć będą o wysokie nagrody. Dla najszybszej kobiety i najlepszego mężczyzny organizatorzy przygotowali czeki na 6.000 zł. Łączna pula nagród wynosi 28.000 zł.

Na starcie zobaczymy też mistrzynię świata w skoku o tyczce z 2009 roku oraz brązową medalistkę olimpijską – Annę Rogowską, która w tym roku zamierza pokonać w Berlinie królewski dystans. To właśnie tam siedem lat temu wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata. W trakcie 20 lat treningów tyczkarskich, bieganie nie było najważniejszą dyscypliną. Miałam do pokonania 40 metrów rozbiegu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Zupełnie inna specyfika tej dyscypliny powoduje, że  znów trenuję z dużą radością – opowiada Anna Rogowska i dodaje, że decyzję o przygotowaniach do maratonu podjęła 1 stycznia tego roku.

W sobotę, 19 marca na Molo Południowym odbędą się ponadto biegi dzieci i młodzieży. Limit 500 młodych adeptów biegania został już wyczerpany.

Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

Sponsorem tytularnym imprezy został PZU, który mocno angażuje się we wspieranie inicjatyw biegowych na terenie całego kraju. Celem działań ubezpieczyciela jest promocja zdrowia i aktywnego trybu życia wśród wszystkich Polaków.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze