Nauczanie poprzez gry multimedialne w Cewicach

16 marca 2016r. | Drukuj

We wrześniu 2014 roku Zespół Szkół w Cewicach przystąpił do realizacji projektu unijnego Erasmus + Multimedia Games for Inclusion – Nauczanie poprzez gry multimedialne. Partnerami projektu są: Hiszpania, Włochy, Portugalia i Turcja.

mat. nadesłane

mat. nadesłane

Projekt ma na celu zainicjowanie wspólnych działań wśród szkół europejskich do efektywnego badania wpływu gier multimedialnych na zaangażowanie w naukę.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Cewicach prowadzą niektóre zajęcia lub ich część wykorzystując gry multimedialne, zachęcając tym samym uczniów do zaangażowania się w dany przedmiot poprzez wykorzystanie ciekawych, znanych i przede wszystkim lubianych przez nich narzędzi. Realizacja projektu Multimedia Games for Inclusion stanowić ma dla uczniów przerwę od nauki danego przedmiotu, a także umożliwia uczenie się poprzez zabawę. Dzięki wykorzystaniu gier multimedialnych wiedza może być przekazywana na wiele sposobów, a poprzez to zajęcia stają się kreatywne, interaktywne i ciekawe. Ponadto gry wspierają rozwój ucznia, naukę specyficznych tematów, a także niezbędnych w życiu codziennym każdego ucznia umiejętności, takich jak praca zespołowa czy krytyczne myślenie. W realizację projektu zaangażowały się także szkoły podstawowe z Siemirowic i Maszewa. Również nauczyciele tych szkół podczas swoich zajęć eksperymentalnie wykorzystują gry multimedialne.

W październiku 2015r ogłoszono konkurs, w ramach którego uczniowie doskonalili umiejętności i wiadomości grając w grę „Triviador”, a w styczniu odbył się finał konkursu w wyniku którego wyłoniono   8 zwycięzców dla których nagrodą jest wyjazd do Włoch w maju 2016r.  Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjum, którzy angażują się chętnie w przedsięwzięcia wymagające precyzji i mające element rywalizacji. We Włoszech będzie możliwość spotkania i rywalizowania w konkursach gier multimedialnych z rówieśnikami z pozostałych krajów partnerskich.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze