Podawał się za porywacza Iwony Wieczorek

10 lutego 2011r. | Drukuj

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 23-letniego Damiana A. z Częstochowy. Mężczyzna próbował wyłudzić od matki zaginionej Iwony Wieczorek  kilkaset tysięcy złotych okupu w zamian za uwolnienie rzekomo przetrzymywanej córki.

fot. Policja

Mężczyzna w ostatnich miesiącach kontaktował się z matką zaginionej. Używał do tego blisko 30 telefonów. Oszust do każdego połączenia używał innej karty telefonicznej. Korzystał także z kafejek internetowych. Podawał się za osobę, która uprowadziła i przetrzymuje zaginioną. Żeby uprawdopodobnić swoje zamiary wysyłał nawet przerobione zdjęcia zaginionej. Z matką zaginionej kontaktował się z Warszawy, Będzina i Częstochowy. Właśnie na terenie tego ostatniego miasta, w mieszkaniu jego matki zatrzymali go kryminalni. Był zupełnie zaskoczony wizytą pomorskich policjantów. W tym samym mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 telefony komórkowe i 3 przenośne komputery.

fot. archiwum: Iwona zaginęła 17 lipca 2010

Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu w Gdańsku. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    wogul jestem zbulwersowana postepem prac nad poszukiwaniami naszych wladz SA NIEUDOLNI A Iwona SAMA SWOIM POSTEPOWANIEM DOPROWADZILA DO TEO NIESZCZESCIA PRZECIESZ ZADNA SZANUJACA SIE DZIEWCZYNA NIBEDZIE SIE WYBIERALA NAD RANEM sama mogla pojechac taksowka wspolczuje Rodzicom

Dodaj komentarz