W Słupsku już PO koalicji

09 lutego 2011r. | Drukuj

Do zapowiadanej od kilku dni koalicji  Macieja Kobylińskiego z Platformą Obywatelską nie dojdzie! Obie strony zerwały negocjacje. Krzysztof Sikorski z PO nie zostanie wiceprezydentem.

fot. UM Słupsk

Poseł Zbigniew Konwiński wydał oświadczenie, w którym czytamy: „Mimo wcześniejszych ustaleń prezydent Maciej Kobyliński wycofał się z części z nich już po oficjalnym podaniu do publicznej wiadomości nazwiska naszego kandydata na zastępcę prezydenta” . Tym samym Krzysztof Sikorski, rekomendowany przez PO, stracił szanse na stanowisko wiceprezydenta miasta. Maciej Kobyliński powiedział, że żądania PO były zbyt wygórowane i niemożliwe do spełnienia. Po południu wyjechał na posiedzenie Komitetu  Regionów  w Brukseli. W tym czasie rzecznik UM opublikował oświadczenie prezydenta. Czytamy w nim:

„Nie udało się osiągnąć porozumienia z działaczami Platformy Obywatelskiej w sprawie obsadzenia stanowiska mojego zastępcy przezosobę rekomendowaną przez PO – Krzysztofa Sikorskiego.Była to moja inicjatywa. Obecna kadencja przebiegać będzie pod znakiemogromnych inwestycji i wymaga współpracy wszystkich sił politycznychzasiadających w Radzie Miejskiej. Rozmowy prowadzone były z senatoremKazimierzem Kleiną, posłem Zbigniewem Konwińskim, przewodniczącym RadyMiejskiej Zdzisławem Sołowinem, przewodniczącą Klubu Radnych PO BeatąChrzanowską i Krzysztofem Sikorskim, rekomendowanym przez PO na mojegozastępcę. Kandydat ten sprawił na mnie dobre wrażenie i liczyłem naowocną współpracę. Niestety – żądania przedstawicieli PO były zbyt daleko idące. Domagali się oni, aby Krzysztof Sikorski kierował wydziałami: Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (wraz z podległymi spółkami: PGK, Wodociągi, PGM); Oświaty; Zdrowia i Spraw Społecznych; Kultury i Sportu. Skupienie tych wydziałów w rękach jednej osoby doprowadziłoby do paraliżu Urzędu. Nowy zastępca nie byłby w stanie poradzić sobie nawet z pocztą wpływającą do ratusza. Byłem skłonny do wielu ustępstw. Zgodziłem się m.in. na to, aby stanowiska dyrektorów wydziałów podległych nowemu zastępcy były obsadzane w wyniku konkursów, chociaż nie zawsze byłoby to możliwe, gdyż niektórzy dyrektorzy chronieni są przez tzw. mianowanie. Zachowanie PO jest niezrozumiałe. Świadczy albo o złej woli, albo o braku znajomości pracy w Ratuszu. Jednocześnie nadal deklaruję współpracę ze wszystkim radnymi, bo przecież Słupsk jest najważniejszy. Maciej Kobyliński, Prezydenta Miasta Słupska”.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze