Czym jest szacunek do dziecka? W Słupsku odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży

16 lutego 2016r. | Drukuj

W Słupsku przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. „Czym jest szacunek do dziecka? Czyli żywy dokument Janusza Korczaka” – to przedsięwzięcie organizowane pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

fot. Każde Dobre Serce Słupsk

fot. Każde Dobre Serce Słupsk

Lekcje dla młodych ludzi zostały przeprowadzone przez dwóch studentów z ramienia stowarzyszenia HORYZONT. Przemysław Kaca koordynuje działaniom grupy wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsku, zaś drugi z prowadzących Seweryn Paściak jest przewodniczącym Koła Nauk Społecznych NEMESIS. W spotkaniach z korczakowską ideą praw dziecka udział wzięło blisko 115 uczniów z dwóch słupskich szkół, Zespołu Szkół Informatycznych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego.

Układanie wieży z klocków - na każdym klocku prawo dziecka / fot. Każde Dobre Serce Słupsk

Układanie wieży z klocków – na każdym klocku prawo dziecka / fot. Każde Dobre Serce Słupsk

To już drugi cykl zajęć skierowanych do słupskiej młodzieży, celem których jest przybliżenie pedagogii Janusza Korczaka oraz ukazanie praw każdego dziecka. Podczas warsztatów zwrócono uwagę, iż każdemu dziecku przysługuje prawo do szacunku, do wyrażania własnego zdania, do zabawy, do popełniania błędów, do prywatności, do czasu wolnego czy prawo do miłości. Każdy z uczestników zajęć otrzymał upominek z Biura Rzecznika Praw Dziecka.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz