W Potęgowie planują nowe połączenie z DK6

04 lutego 2016r. | Drukuj

Trwają intensywne prace nad projektem przebudowy ulicy Szerokiej w Potęgowie. Bardzo ważnym elementem tego projektu jest przebudowa drogi gruntowej od drogi krajowej nr 6 w kierunku Zespołu Szkół w Potęgowie. Poprzez przebudowę tego odcinka skrócony zostanie dojazd do szkoły oraz droga ta będzie przelotową w kierunku miejscowości położonych za wiaduktem kolejowym. Dzięki temu też w przyszłości rozładowany zostanie ruch samochodowy w ścisłym centrum Potęgowa.

fot. UG Potęgowo

fot. UG Potęgowo

Prace projektowe związane z inwestycją rozpoczęto w listopadzie 2015 roku. Opracowano już koncepcję zagospodarowania terenu, która wstępnie została zaakceptowana na spotkaniu w UG Potęgowo 21 grudnia 2015r. Na zaproszenie wójta gminy Dawida Litwina 29 stycznia br. odbyły się dalsze konsultacje nad rozwiązaniami projektowymi z udziałem projektantów, radnych z miejscowości Potęgowo, pracowników UG Potęgowo i dyrektor ZUP w Potęgowie.

W zakres projektu wchodzi przebudowa drogi o długości 1400 mb. Celem opracowania projektowego jest rozwiązanie kompleksowe, określające przebieg układu drogowego z odwodnieniem i oświetleniem oraz niezbędną wymianą sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Parametry układu drogowego to jezdnia o szerokości 5,5 m o nawierzchni bitumicznej (dwa pasy po 2,75 m); chodnik jednostronny o szerokości 1,5 m; ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 m, zjazdy na posesje o szerokości w nawiązaniu do istniejących, zatoka dla autobusów szkolnych; miejsca parkingowe i przejścia dla pieszych.

Wykonawcą prac jest biuro projektowe DIOGENES STUDIO Sp. z o.o.  z Gdańska. Planowany termin zakończenia prac projektowych to lipiec 2016.


Opublikowano w: MotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze