Tenisiści stołowi Tarnaeben Pogoni Lębork przegrali drugie spotkanie z rzędu. Tym razem nie sprostali w wyjazdowym meczu zespołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki (1:3).

Honorowy punkt dla pingpongistów z Pomorza zdobył Chińczyk Li Bochao, który pokonał bez straty seta Roberta Florasa. O dużym pechu może mówić Patryk Chojnowski, który dwukrotnie był bardzo bliski zwycięstwa w tie-break’ach, jednak ostatecznie decydujące sety przegrywał 9:11.

Wtorkową potyczkę od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze za sprawą Zeng Yi Wanga, który bez większych problemów ograł grającego trenera lęborczan Marka Prądzińskiego 3:0 (11-7,11-7,11-9). W drugiej grze przy stole zameldowali się Daniel Górak i Patryk Chojnowski. Zawodnik miejscowego klubu poniósł w tym sezonie zaledwie trzy porażki, jednak mimo tego wierzyliśmy, że lider Pogoni stawi mu dzielny opór i ostatecznie wygra. Niestety zabrakło dwóch piłek i Chojnowski poniósł najmniejszą z możliwych porażek 2:3 (13:15, 11:5, 11:8, 5:11, 9:11). W trzeciej grze nadzieje na dobry wynik przywrócił Li Bochao, który ograł Roberta Florasa w trzech setach. Jedynie w pierwszym Chińczyk z Lęborka walczył z rywalem na przewagi, dwa kolejne rozstrzygał zdecydowanie prędzej.

Czwarta gra meczu w Grodzisku Mazowieckim to było spotkanie liderów obu ekip. Po stronie Bogorii Zeng Yi Wanga, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze porażki, vis à vis Patryk Chojnowski rozzłoszczony faktem pechowej porażki w pierwszym meczu. Spotkanie to lepiej rozpoczął zawodnik Pogoni. Pierwszą partię wygrał 11:9, jednak odpowiedź Wanga była piorunująca (2:11). Trzecią odsłonę ponownie wygrał Chojnowski, lecz po raz drugi riposta zawodnika miejscowych była natychmiastowa (4:11). W tie-breaku lepszym okazał się ten, który do tej pory gonił wynik (9:11). Chojnowski poniósł, zatem drugą pechową porażkę, pozostawiając jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Ostatecznie Tarnaeben Pogoń musiała uznać wyższość mistrza Polski i aktualnego wicelidera tabeli. Pingpongiści z Lęborka zajmują tym samym w dalszym ciągu szóstą lokatę w Superlidze mając w dalszym ciągu realną szansę na awans z czwartego miejsca do fazy play-off. Kolejne spotkanie rozegrają przed własną publicznością 19. lutego w sobotę o godzinie 18:00 z liderem rozgrywek Olimpią-Unią Grudziądz.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Ternaeben Pogoń Lębork 3:1
Zeng Yi Wang – Marek Prądziński 3:0 (11-7,11-7,11-9)
Daniel Górak – Patryk Chojnowski 3:2 (15-13,5-11,8-11,11-5,11-9)
Robert Floras – Bochao Li 0:3 (11-13,5-11,8-11)
Zeng Yi Wang – Patryk Chojnowski 3:2 (9-11,11-2,9-11,11-4,11-9)