Mieszkańcy wybiorą ulice

09 lutego 2011r. | Drukuj

Władze Chojnic chcą, by  mieszkańcy decydowali o kolejności remontów ulic w mieście. Członkowie samorządów osiedlowych mają sami wybrać najpilniejsze z przedłożonych w ratuszu 15 projektów budowy.

fot. archiwum: Mieszkańcy Chojnic zdecydują o remontach ulic

Na budowę dróg w tym roku Chojnice przeznaczyły 2 mln zł. W chojnickim ratuszu leży już 15 projektów, które dotyczą przede wszystkim osiedla Leśnego i Słonecznego. Ponieważ na wszystkie nie wystarczy pieniędzy, dlatego tamtejsze władze postanowiły decyzję o wyborze najpilniejszych inwestycji oddać w ręce mieszkańców. Chcą oni, aby członkowie samorządów osiedlowych zadecydowali o kolejności remontów. Kolejność prac jest więc uzależniona od aktywności mieszkańców. Zdaniem burmistrza metoda taka przyczyni się do sprawiedliwego rozdysponowania środków. W mieście natomiast słychać głosy, że 2 mln zł starczy co najwyżej na załatanie dziur.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz