Nowa wystawa w Wejherowie. Krajobrazy Kaszubskie

15 stycznia 2016r. | Drukuj

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „KRAJOBRAZY KASZUBSKIE z okolic powiatów puckiego i wejherowskiego”.

mat. prasowe / Kasia Grzenkowicz

mat. prasowe / Kasia Grzenkowicz

Wystawa ukazuje krajobrazy kaszubskie z terenów powiatów wejherowskiego i puckiego. Autorami prac są uczestnicy warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Nadmorską Grupę Fotograficzną w 2015 roku.

Stowarzyszenie pn. „Nadmorska Grupa Fotograficzna” (NGF) tworzą entuzjaści fotografii chcący wspólnie rozwijać i doskonalić umiejętności związane z robieniem zdjęć. Jednym z celów Grupy jest ukazanie piękna okolic powiatu wejherowskiego oraz puckiego. Rezultatem organizowanych plenerów i konkursów są wystawy popularyzujące nasz region.

Od 2011 roku Grupa stworzyła wystawy fotografii o różnorodnej tematyce, pokazując m.in.: Misteria Kaszubskie, architekturę sakralną miast: Redy, Rumi i Wejherowa, 45 lat miasta Redy, Małe Trójmiasto Kaszubskie nocą, obiekty industrialne – zakładów ciepłowniczych OPEC i KOKSIK oraz PEWIK-u z oczyszczalnią ścieków oraz stacjami uzdatniania wody, przyrodę czy wieś.

Od 11.03.2014 r. siedzibą Nadmorskiej Grupy Fotograficznej jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

NGF wspomagała swoim działaniem różnorodne imprezy w tym związane z uroczystościami w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie oraz Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Wejherowie. Ponadto, jako Grupa fotograficzna, przygotowała zdjęcia z życia mieszkańców i historii wsi Leśniewo. Skromnym wkładem było przekazanie prac fotograficznych na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W swoich działaniach Stowarzyszenie otrzymuje wsparcie miejscowych władz, tj. Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Urzędu Miasta Wejherowa oraz ośrodków kultury: Muzeum w Wejherowie, Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska oraz Miejskiego Domu Kultury w Redzie.

Pracę Stowarzyszenia NGF można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem http://nadmorskagf.pl na której publikowane są artykuły o działalności członków Grupy.  Co miesiąc pojawia się tam również fototapeta – kartka z kalendarza ze zdjęciem, którego autorem jest jeden z członków NGF.

Za pomocą fotografii uczestnicy warsztatów pokazują piękno naszych okolic. Jak im się to udało sami możecie ocenić odwiedzając muzeum, w którym wystawa jest prezentowana do dnia 30.01.2016r.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz