fot. racibo / CC / Panoramio

Do 15 stycznia można głosować na nominowanych w konkursie INTERSTUDENT, promującym najlepszych studentów zagranicznych w Polsce. Wśród 21 nominowanych znalazło się aż trzech reprezentantów gdańskich uczelni, w tym Valeriya Deshkovich z Rosji, studentka neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim.

fot. racibo / CC / Panoramio
fot. racibo / CC / Panoramio

Wyniki konkursu poznamy 21 stycznia 2016 roku podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, która odbędzie się w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2016”. Tymczasem można jeszcze głosować na swojego faworyta do 15 stycznia do godz. 16:00. Serdecznie zachęcamy do oddania głosu: http://www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

Celem organizowanego po raz szósty konkursu INTERSTUDENT jest promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce. Konkurs  odbywa się po raz szósty w ramach programu Study in Poland, prowadzonego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Skierowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (w uczelniach publicznych i niepublicznych; na studiach w języku polskim i języku obcym), których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Wybrani zostaną zagraniczni „liderzy uczelni”, którzy wykazują aktywność w swoim środowisku akademickim, swoją postawą inspirują kolegów do działania i mają wkład w aktywizację wspólnot obywatelskich w środowisku lokalnym.

W Polsce studiuje ponad 50 tysięcy obcokrajowców. W tym roku aplikacje do konkursu przysłało 49 uczelni. Trzej najlepsi studenci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Czwartego laureata wskażą internauci. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę specjalną dla Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce.

Uniwersytet Gdański reprezentuje Valeriya Deshkovich z Rosji, studentka III roku neurobiopsychologii na Wydziale Nauk Społecznych UG. Jak sama mówi, jej motywacją do studiowania w Polsce była „miłość od pierwszego wejrzenia do UG i dziadek Polak”. Studentka bardzo sobie chwali gdańskie i uczelniane warunki do osobistego rozwoju. Przy Instytucie Psychologii UG działa w Kole Naukowym Badań Psychologicznych „Experior”, gdzie realizuje swoje pomysły i współpracuje z ciekawymi ludźmi. Ponadto bierze udział w różnych wydarzeniach jako tłumaczka i tańczy flamenco. Przyszłość ma zamiar związać z neurobiopsychologią i tańcem.

Obok Valeriyi, wśród nominowanych z Gdańska znaleźli się również Cristina Rodríguez Álvarez (Hiszpania), studentka architektury na Politechnice Gdańskiej oraz Aditya Varma Mandapati (Indie), student inżynierii lądowej na Politechnice Gdańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.