mat. prasowe

Działalność diagnostyczna i lecznicza: ambulatoryjna i zabiegowa czyli kliniki i laboratoria medyczne, szpital położniczo-ginekologiczny, centrum diagnostyki jednego dnia z przychodnią i apteką oraz ośrodek rehabilitacji dla osób z problemami ruchu; ośrodek szkoleniowy dla lekarzy, położnych i pielęgniarek – to wszystko wkrótce w Sopocie.

mat. prasowe
mat. prasowe

13 stycznia rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż działki z przeznaczeniem na ochronę zdrowia. Zwycięską ofertę przedstawiła INVICTA Nieruchomości spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Gdańsku.

W ramach planowanej inwestycji utworzone zostanie Centrum Diagnostyki Jednego Dnia, w którym pacjenci będą mogli korzystać z takich procedur jak m.in. USG, RTG, mammografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz diagnostyki laboratoryjnej i konsultacji medycznych. Wszystko w jednym dniu, diagnostyka i zalecenia do dalszego postępowania medycznego. Planowane jest powstanie ośrodka rehabilitacyjnego dla pacjentów z dysfunkcjami ruchu po urazach, udarach, wylewach, wypadkach, operacjach ortopedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem bóli kręgosłupa. W Centrum prowadzone mają być programy odnowy biologicznej i uaktywnienia osób starszych.

W zwycięskim projekcie Europejskiego Centrum Rodziny znajduje się sześć wydzielonych budynków:

  • Budynek 1 wielofunkcyjny – medyczne laboratorium diagnostyczne, administracja;
  • Budynek 2 wielofunkcyjny – przychodnia, klinika jednego dnia (26 łóżek), apteka;
  • Budynek 3 jednofunkcyjny – diagnostyka medyczna;
  • Budynek 4 jednofunkcyjny – szpital ginekologiczno-położniczy – część zabiegowa (56 łóżek), sale porodowe (3), sala operacyjna;
  • Budynek 5 jednofunkcyjny – szpital ginekologiczno–położniczy część pobytowa (50 łóżek);
  • Budynek 6 wielofunkcyjny – centrum rehabilitacyjne, szkoła rodzenia, centrum szkoleń medycznych oraz przedszkole (3 oddziały po 15 dzieci).

– Mieliśmy dwie bardzo dobre oferty. Zwycięski projekt poszerza ofertę usług medycznych w mieście oraz wpisuje się w oczekiwania mieszkańców i realne potrzeby Sopotu i całej aglomeracji. Komplementarna opieka kobiet przygotowujących się do najważniejszej życiowej roli, roli matki, doskonałe warunki i doświadczenie w tej dziedzinie, sprawiły, że oferta INVICTY okazała się najlepsza. Warto również podkreślić, że INVICTA jest poważnym i uznanym podmiotem medycznym w naszym kraju – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, przewodniczący komisji przetargowej. – Projekt zakłada również działalność edukacyjną w ramach Invicta University dla personelu medycznego z dziedziny z dziedziny ginekologii, położnictwa i medycyny prenatalnej. Realizacja tej inwestycji oraz planowana budowa szpitala geriatrycznego i nowego sanatorium przy ulicy Bitwy pod Płowcami będzie dopełnieniem kompleksowej opieki medycznej w naszym mieście – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.