fot. sxc.hu

Z początkiem roku rozpoczęła się XIV edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”, który tradycyjnie jest organizowany przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. To dobry moment dla początkujących przedsiębiorców i osób, które marzą o tym, by wdrożyć swoje pomysły w życie. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do końca stycznia.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Od początku istnienia Gdyńskiego Biznesplanu, wzięło w nim udział 5000 osób, a finalnie zgłoszono 1000 biznesplanów. Każdego roku, konkurs wyłania kolejne ciekawe pomysły, które udaje się wcielić w życie. – Takim sztandarowym projektem jest firma IVONA, która zyskała międzynarodową sławę. Kolejną taką firmą jest Bilander z działu IT. Na sporą uwagę zasługuje również Aeon Form, zajmująca się tematyką, którą niekoniecznie wszyscy lubią, ale jest ona nieunikniona. Chodzi o nowoczesny system wytwarzania urn i trumien – tłumaczy Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Laureaci z zeszłego roku też świetnie dają sobie radę. Reprezentant Farobot, to bardzo młody człowiek, który swoje zafascynowanie tworzeniem modułów, kontynuuje od 13 roku życia i z powodzeniem założył własną firmę. Drugie miejsce zajął projektant systemu wspomagania imprez masowych – dodaje.

Czternasta odsłona konkursu oznacza również wprowadzenie kilku zmian. Do konkursu można się zgłosić tylko raz do wybranej kategorii. – Pierwsza jest adresowana do firm, które chcą działać w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Kolejna kategoria jest przeznaczona do studentów, bo z doświadczenia wiemy, że w zeszłym roku studenci stanowili 25% wszystkich uczestników. Trzecia odsłona – open jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą wziąć udział w konkursie – podsumowuje Beata Grzegorska.

Konkurs jest adresowany osób, które pragną rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie Gdyni, a także rozszerzyć o nowe kierunki działania firmę, która działa już na rynku. Twórcom konkursu szczególnie zależy na udzieleniu wsparcia osobom, które już posiadają konkretny pomysł na rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności, lecz brakuje im zaplecza lub pewności siebie.

W trakcie Konkursu prowadzane są bezpłatne szkolenia dla wszystkich uczestników w zakresie prawidłowej konstrukcji biznesplanów oraz zakładania działalności gospodarczej, spotkania z ekspertami. Warunkiem stawianym laureatom Gdyńskiego Biznesplanu jest prowadzenie przyszłej działalności na terenie Gdyni.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze przesłać zgłoszenie udziału w Konkursie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza w wybranej kategorii konkursu na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl w terminie do 31 stycznia 2016 r. Następnie, po zakwalifikowaniu się do II etapu, wziąć udział w bezpłatnym 2-dniowym szkoleniu Jak przygotować biznesplan z wykorzystaniem elementów modelu biznesowego i analizy finansowej w dniach określonych w Regulaminie konkursu. Później ubrać swój pomysł w słowa i liczby, a gotowy biznesplan złożyć do organizatora do 31 marca 2016 r. Potem przyjedzie czas na bezpłatne szkolenia i konsultacje z ekspertami. Po zakwalifikowaniu się do finału, uczestnicy zaprezentują swój biznesplan na spotkaniu z Jury Konkursu. Ostatni krok, to udział w uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 3 czerwca, podczas której ogłaszane zostaną wyniki Konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.