Święto Ziemniaka

10 października 2010r. | Drukuj

Kilkuset rolników przybyło w niedzielę do  Karżniczki (gm. Damnica) na VII Święto Ziemniaka. Tu co roku spotykają się  najlepsi producenci ziemniaków z całego Pomorza Środkowego. Tradycyjne „pokopki” to największa tego typu impreza w regionie.

Święto Ziemniaka, jak co roku, zorganizowano na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian Roślin w Karżniczce koło Słupska. Najlepsi producenci ziemniaków z regionu słupskiego zostają tu nagrodzeni przez starostę  Słupską Bursztynową Bulwą, a przez ministra rolnictwa odznaczeniami. Jest to również wyjątkowa uczta kulinarna z ziemniakami w roli głównej.

Goście mają okazję spróbować swoich sił w rywalizacji przy smażeniu placków ziemniaczanych oraz w innych kuchennych konkurencjach. Uczestnicy zabawy mogą  także skosztować nowych potraw , m.in. pomuchlówkę, czyli słupską polewkę dorszową z kluskami  ziemniaczanymi i kołdunami z mięsem raka. Ponadto odbywają się tu wybory Sołtysa i Sołtyski Roku , konkursy oraz występy lokalnych zespołów.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz