Znacznie mniej autobusów

08 lutego 2011r. | Drukuj

Nawet 200 kursów autobusowych  mniej każdego dnia – w taki sposób Zarząd Transportu Miejskiego w Słupsku chce zaoszczędzić na komunikacji. Likwidację ogromnej liczby kursów boleśnie odczują nie tylko pasażerowie ale i pracownicy MZK.

fot. infobus

Z powodu braku pieniędzy w kasie miasta Zarząd Transportu Miejskiego w Słupsku musi zaoszczędzić w tym roku na miejskiej komunikacji prawie 3 mln zł. Najłatwiejszym sposobem na znalezienia oszczędności jest ograniczenie liczby autobusowych  kursów. ZTM chce aby każdego dnia było ich o dwieście mniej.  – Od 1 marca likwidujemy 15 procent kursów, a jest to pierwsze takie cięcie od ośmiu lat i –  mówi Marcin Grzybiński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który przyznaje, że redukcja może być odczuwalna dla pasażerów.

Zmniejszenie liczy kursów oburzyło kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ich zdaniem z powodu cięć w spółce zabraknie pieniędzy na kupno nowych autobusów. – Obcięli nam 2,8 mln zł, a to mnóstwo pieniędzy – mówi Henryk Puchalski, ze Związku Zawodowego Kierowców. – Będziemy w trudnej sytuacji, bo zjadamy własny ogon – dodaje Jan Gac, przewodniczący Komisji Zakładowej  Solidarności 80. Choć grupowych zwolnień kierowców nie będzie, zarząd Spółki na pewno pożegna się z pracownikami, którzy osiągnęli już emerytalny. – Musimy szukać oszczędności, ale nie chcemy zwalniać kierowców, a odchodzić będą tylko ci w wieku emerytalnym – Anna Szabłowińska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku. Zmniejszenie liczby kursów na pewno odczują pasażerowie. Wielu już dziś nie wyobraża sobie, że autobusów może być jeszcze mniej.

W ubiegłym roku autobusy MZK przejechały ulicami Słupska ponad 3,2 mln km. W tym roku z powodu oszczędności pokonają o 400 tysięcy km mniej.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz