Wichura dała się we znaki

08 lutego 2011r. | Drukuj

Najsilniej wiało w okolicach Słupska, Kartuz i Wejherowa. Od północy słupscy strażacy wyjeżdżali już ponad 30 razy do usuwania drzew leżących na drogach, a wejherowscy 47 razy. Prądu nie ma 27 tys. mieszkańców Kaszub.

fot. P. Sałacki: Drzewa na drodze z Machowina do Poddąbia

Powalone drzewa całkowicie zablokowały drogę do nadmorskiej miejscowości Poddąbie w gminie Ustka. Droga nad morze jest nadal zablokowana, a miejscowość jest całkowicie odcięta. Przewrócone drzewa i konary blokowały drogi powiatowe m.in. w okolicach Damna, Łupawy, Kuleszewa, Kukowa i Wiklina. O godzinie  szóstej rano koło Krzywania strażacy usuwali drzewo blokujące drogę wojewódzką nr 210, ze Słupska do Dębnicy Kaszubskiej. W Stowięcinie strażacy musieli interweniować przy uszkodzonym dachu., który uszkodziły huraganowe porywy wiatru. Łącznie zanotowano ponad 30 wyjazdów straży pożarnej.  Najmocniej wiało między godz. 4 i 6 rano. Drogowa stacja meteo GDDKiA przy obwodnicy w Redzikowie zarejestrowała wtedy prędkość wiatru powyżej 91 km/h. Na Bałtyku sztorm osiąga 12 stopni w skali Beauforta.

Jak wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, w powiecie wejherowskim uszkodzonych jest kilkanaście linii średniego napięcia. Prądu nie ma 27 tysięcy mieszkańców Kaszub – m.in. w Kartuzach, Chmielnie, Sulęczynie. Wejherowsy strażacy interweniowali od rana już 47 razy.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz