Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku dołączyła do programu „Ameryka w twojej bibliotece”

04 grudnia 2015r. | Drukuj

3 grudnia miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku Centrum „[email protected] library”. W uroczystości wziął udział Paul Wayne Jones, ambasador USA w Polsce i Robert Biedroń, prezydent miasta Słupska.

fot. facebook / Słupsk

fot. facebook / Słupsk

„Ameryka w twojej bibliotece” to program Ambasady Amerykańskiej w Warszawie skierowany do bibliotek publicznych w Polsce. Program opiera się na partnerstwie między ambasadą USA i wybranymi bibliotekami. Jego celem jest stworzenie platformy służącej przekazywaniu informacji i materiałów na temat Stanów Zjednoczonych oraz prowadzenia związanej z tym działalności, by zainteresować odbiorców w miastach, w których nie ma amerykańskiej ambasady ani żadnej innej sponsorowanej przez USA działalności.

Biblioteki partnerskie biorące udział w programie „[email protected] library” otrzymują zbiór książek w języku angielskim oraz inne materiały poświęcone Stanom Zjednoczonym, jak również dostęp do internetowych baz danych. Wyjściowy pakiet składa się z około 100 tytułów książkowych oraz dostępu online do ponad 20 komercyjnych baz danych, m.in. 20 000 baz artykułów z periodyków, książek elektronicznych w języku angielskim i hiszpańskim, encyklopedii dla dorosłych i encyklopedii dla dzieci, informacji na temat nauki i technologii, wiadomości biznesowych, literatury i krytyki literackiej, spraw bieżących, raportów z posiedzeń Kongresu, materiałów do nauki języka angielskiego oraz materiałów dla nauczycieli tego języka. Ponadto ambasada USA w Polsce współpracuje z bibliotekami partnerskimi przy organizacji warsztatów i zapraszaniu prelegentów na prezentacje, jak również przy organizacji innych programów kulturalnych poświęconych Stanom Zjednoczonym.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz