Policjanci pomagają bezdomnym

04 grudnia 2015r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji było uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, wśród których są bezdomni. Najczęściej ich przyczyną okazuje się wyziębienie organizmu spowodowane niską temperaturą. Co prawda nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją tych do których jest kierowana.

– Policjanci, poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, w obliczu zbliżającej się aury zimowej zwracają szczególną uwagę na bezdomnych i najbiedniejszych. To właśnie z myślą o nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji jest uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Dzielnicowi wsparci pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku odwiedzali pustostany, ogródki działkowe i kanały ciepłownicze na osiedlach. To najczęściej w tych miejscach schronienia przed chłodem szukają bezdomni. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni. Tego typu działania policjantów, zaplanowane są cyklicznie. Kolejne odbędą się w najbliższym czasie, jeszcze w grudniu.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz