Policjanci ze Słupska zabezpieczyli narkotyki warte co najmniej 70 tysięcy złotych

27 listopada 2015r. | Drukuj

Trzy tysiące tabletek extazy, plantację 14 krzaków konopi, dwa słoiki z marihuaną, amfetaminę, kryształki dopalaczy oraz wagę służącą do ich porcjowania zabezpieczyli w jednym z mieszkań policjanci z Wydziału Kryminalnego w Słupsku.

fot. policja

fot. policja

W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwie osoby. 19-letnia słupszczanka oraz jej 26-letni wspólnik usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę i handel nimi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

– Słupscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ustalenia doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 26-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie przeszukania tego mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi znajduje się ustawiony namiot wewnątrz którego jest 14 dojrzałych już krzaków marihuany – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Pomieszczenie to zostało odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. W innych pokojach policjanci znaleźli ukryte w szafach i spakowane już w foliowe pakiety narkotyki, dopalacze. Łącznie kryminalni zabezpieczyli trzy tysiące tabletek extazy, dwa słoiki z suszem marihuany(200 g), amfetaminę oraz 100 gramów kryształków dopalaczy. Na wyposażeniu znajdowała się także wagę służąca do ich porcjowania. W mieszkaniu 26-latka przebywała 19-letnia kobieta, która jak ustalili śledczy miała ścisły związek z uprawianym tam procederem. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do prokuratury w Słupsku gdzie usłyszały zarzuty.

Mężczyzna oraz jego 19-letnia wspólniczka odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich uprawę i handel nimi. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze