fot. policja

Trzy tysiące tabletek extazy, plantację 14 krzaków konopi, dwa słoiki z marihuaną, amfetaminę, kryształki dopalaczy oraz wagę służącą do ich porcjowania zabezpieczyli w jednym z mieszkań policjanci z Wydziału Kryminalnego w Słupsku.

fot. policja
fot. policja

W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwie osoby. 19-letnia słupszczanka oraz jej 26-letni wspólnik usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę i handel nimi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

– Słupscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ustalenia doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 26-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie przeszukania tego mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi znajduje się ustawiony namiot wewnątrz którego jest 14 dojrzałych już krzaków marihuany – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Pomieszczenie to zostało odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. W innych pokojach policjanci znaleźli ukryte w szafach i spakowane już w foliowe pakiety narkotyki, dopalacze. Łącznie kryminalni zabezpieczyli trzy tysiące tabletek extazy, dwa słoiki z suszem marihuany(200 g), amfetaminę oraz 100 gramów kryształków dopalaczy. Na wyposażeniu znajdowała się także wagę służąca do ich porcjowania. W mieszkaniu 26-latka przebywała 19-letnia kobieta, która jak ustalili śledczy miała ścisły związek z uprawianym tam procederem. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do prokuratury w Słupsku gdzie usłyszały zarzuty.

Mężczyzna oraz jego 19-letnia wspólniczka odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich uprawę i handel nimi. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.