Policjanci ze Słupska zabezpieczyli narkotyki warte co najmniej 70 tysięcy złotych

27 listopada 2015r. | Drukuj

Trzy tysiące tabletek extazy, plantację 14 krzaków konopi, dwa słoiki z marihuaną, amfetaminę, kryształki dopalaczy oraz wagę służącą do ich porcjowania zabezpieczyli w jednym z mieszkań policjanci z Wydziału Kryminalnego w Słupsku.

fot. policja

fot. policja

W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwie osoby. 19-letnia słupszczanka oraz jej 26-letni wspólnik usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę i handel nimi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

– Słupscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ustalenia doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 26-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie przeszukania tego mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi znajduje się ustawiony namiot wewnątrz którego jest 14 dojrzałych już krzaków marihuany – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Pomieszczenie to zostało odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. W innych pokojach policjanci znaleźli ukryte w szafach i spakowane już w foliowe pakiety narkotyki, dopalacze. Łącznie kryminalni zabezpieczyli trzy tysiące tabletek extazy, dwa słoiki z suszem marihuany(200 g), amfetaminę oraz 100 gramów kryształków dopalaczy. Na wyposażeniu znajdowała się także wagę służąca do ich porcjowania. W mieszkaniu 26-latka przebywała 19-letnia kobieta, która jak ustalili śledczy miała ścisły związek z uprawianym tam procederem. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do prokuratury w Słupsku gdzie usłyszały zarzuty.

Mężczyzna oraz jego 19-letnia wspólniczka odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich uprawę i handel nimi. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze