Drogówka rozdaje odblaskowe kamizelki

23 listopada 2015r. | Drukuj

Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Od ubiegłego roku obowiązują przepisy mówiące o tym, każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku przypominając o tym obowiązku wręczali pieszym odblaski zwracając uwagę, iż ten element może ocalić życie wielu osób.

fot. KMP w Słupsku

fot. KMP w Słupsku

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci wydziału ruchu drogowego ze Słupska apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przeprowadzili w zeszłym tygodniu działania ukierunkowane tym razem na pieszych. Przepisy ruchu drogowego nakładają obowiązek noszenia elementów odblaskowych na wszystkich pieszych, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Mundurowi wręczali zarówno pieszym jak i rowerzystom opaski odblaskowe oraz kamizelki. Za każdym razem uświadamiali, że elementy te umieszczone w odpowiedni sposób na odzieży mogą ocalić życie ich oraz innych osób.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczy wszystkich pieszych, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W przepisach przewidziano także wyjątek: pieszy będzie mógł się poruszać po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze