mat. prasowe

Marcin Skwierawski, Wiceprezydent Miasta Sopotu oraz Marcin Gerwin otrzymali Ordery Brązowego Krzyża Zasługi za wybitne zasługi w służbie Państwa i na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

mat. prasowe
mat. prasowe

Wręczenie odznaczeń z rąk Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego miało miejsce dzisiaj w siedzibie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Marcin Skwierawski wraz z Marcinem Gerwinem jako pierwsi zainicjowali i skutecznie doprowadzili, pomimo braku uregulowań prawnych, do realizacji tzw. Budżetu Obywatelskiego w Sopocie. Jako współtwórcy pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Polsce, współtworzyli model Budżetu Partycypacyjnego, z którego korzysta dziś prawie cała Polska: Łódź, Poznań, Elbląg, Puławy, Toruń, Dąbrowa Górnicza, Pruszcz Gdański, Radom, Zakopane. To dzięki podejmowanym działaniom przyczyniono się do kształtowania postawy obywatelskiej wśród lokalnej społeczności, działania miały pozytywny wpływ na frekwencję wyborczą, a jednocześnie stały się forum dyskusji całego społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.