Będzie nowe uzdrowisko z aquaparkiem

06 lutego 2011r. | Drukuj

W Ustce rusza budowa nowego uzdrowiska: hotel z 300 pokojami, centrum konferencyjne, aquapark i SPA. Inwestycja powstaje w miejscu niedokończonej od lat 80-tych budowy i będzie kosztować 50 mln zł.

wizualizacja: Colosseum


To będzie największa inwestycja turystyczna w Ustce. Na działce przy ul. Wczasowej o pow. 2,5 ha powstanie potężny kompleks pod nazwą Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o.. Hotel zdrojowy będzie miał 30 tys. m kw. powierzchni: 300 pokoi, dwukondygnacyjny aquqpark z najdłuższą na Pomorzu zjeżdżalnią, centrum konferencyjne oraz część zabiegową i SPA.

fot. gk: Nie dokończona budowa Uzdrowiska Ustka

– To miejsce straszy nie dokończoną budową od lat 80-tych, a teraz powstanie tu kompleks nawiązujący do uzdrowiskowej nadmorskiej architektury w stylu sopockim – wyjaśnia Mirosław Zwolski, architekt ze Słupska, który zaprojektował obiekt. – Ciekawym rozwiązaniem będzie dwupoziomowy park wodny oraz kawiarnia na najwyższej kondygnacji z widokiem na morze – dodaje. Cała inwestycja kosztować będzie ok. 50 mln zł, a budowa potrwa dwa lata. Inwestorem jest spółka, której głównym udziałowcem jest jest właściciel usteckiego hotelu  Lubicz.

wizualizacja: Colosseum


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. drhc pisze:

    Co za bezczelna kopia Sopotu. Nie, żebym komuś żałował, bo wolałbym żeby zabrali stąd oryginał i Wam przenieśli :)

  2. niezadowolony pisze:

    Pan architekt zdaje się, że nigdy w Sopocie nie był, jeśli to jest dla niego „styl sopocki”.

Dodaj komentarz