O morskiej farmie wiatrowej Bałtyk Środkowy III w Łebie

17 listopada 2015r. | Drukuj

W poniedziałek 30 listopada w Łebie odbędzie się spotkanie konsultacyjne z radnymi miasta oraz dzień otwarty dla mieszkańców, dotyczące morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Środkowy III (MFW BSIII).

fot. Ashley Dace/CC/Wikimedia

fot. Ashley Dace/CC/Wikimedia

Projekt jest realizowany przez firmę Polenergia Bałtyk III sp. z o.o. z Warszawy. Zakłada on budowę do 120 elektrowni wiatrowych, mogących zasilić łącznie nawet 1,3 mln gospodarstw domowych. Morska farma wiatrowa ma być zlokalizowana w odległości ok. 23 km od brzegu, na wysokości gminy Łeba oraz Smołdzino. Jest to najbardziej zaawansowana projekt tego typu w Polsce. Prąd z elektrowni może popłynąć już w 2022 roku.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie po sesji rady miasta (około godziny 10:00) w Urzędzie Miasta Łeba i zostaną na nim zaprezentowane szczegóły projektu oraz potencjalne korzyści dla miasta i całego regionu. Udział w spotkaniu jest otwarty dla mieszkańców.

Z kolei w ramach dnia otwartego przedstawiciel inwestora będzie dostępny w tym samym dniu w Centrum Informacji Turystycznej w Łebie w godzinach 12:00 – 15:30 i będzie udzielać odpowiedzi na pytania mieszkańców. Zainteresowani otrzymają PenDrive z informacjami na temat planowanej inwestycji.

Będą to ostatnie z serii spotkań oraz dni otwartych organizowanych w gminach nadmorskich w ramach kampanii edukacji i komunikacji społecznej dla MFW BSIII, realizowanej przez Fundację na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.baltyk3.pl.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz