Gorzovia za silna dla lęborczan

02 lutego 2011r. | Drukuj

Pingpongiści Gorzovi Romus Gorzów Wielkopolski zwyciężyli Ternaeben Pogoń Lębork 3:0 w meczu 13. kolejki Superligi.

Jedynie w pierwszym spotkaniu, w którym Patryk Chojnowski walczył z Pawłem Platonowem licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać walkę o korzystny wynik do samego końca. Zawodnik gospodarzy przegrał z Białorusinem reprezentującym Gorzovię 2:3, w tym ostatniego seta na przewagi.

Spotkanie to miało duże znaczenie dla dalszych losów rywalizacji Pogoni z gośćmi z Gorzowa Wielkopolskiego. Niestety Patrykowi w wielu momentach brakowało precyzji, co skrzętnie wykorzystał rywal. Po punktach traconych seriami Chojnowskiemu trudno było odrabiać straty i ostatecznie przegrał dwa sety w stosunku 9 do 11 (set pierwszy i trzeci). W partii numer dwa wygrał 14:12, a numer cztery 11:4 i przed tie-breakiem wydawało się, że będąc na fali po poprzednim secie ogra Platonowa. Niestety Białorusin ostatecznie się obronił i zwyciężył w decydującym starciu 12:10, a tym samym wyprowadził gości na prowadzenie.

W drugiej grze młody Li Bochao nie sprostał doświadczonemu Czechowi Martinowi Olejnikowi 0:3 (12:14, 10:12, 7:11), choć wydawało się, że pierwszą partię Chińczyk rozstrzygnie na swoją korzyść, to w decydujących akcjach zabrakło mu zimnej krwi w wykańczaniu ataków. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Li Bochao z Martinem Olejnikiem stworzyli kapitalne widowisko z wieloma długimi wymianami. Trzecią partię Czech z Gorzowa wygrał już pewniej 11:7 i do końcowego triumfu podopiecznym trenera Szymona Kulczyckiego brakowało zwycięstwa w kolejnej grze Radosława Żabskiego nad najbardziej doświadczonym wśród lęborczan Markiem Prądzińskim.

Grający trener Ternaeben Pogoni zaczął źle. Po dwóch setach przegrywał 0:2 (7:11, 9:11) i wydawało się, że leworęczny zawodnik Gorzovi szybko zakończy spotkanie. Prądziński wygrał jednak partię numer trzy (11:6) i w czwartej odsłonie próbował ratować wynik. Niestety zabrakło nieco szczęścia i przegrał w niej 11:13, co ostatecznie dało wynik w meczu z Żabskim 1:3, a w całym pojedynku zdecydowane zwycięstwo gości 3:0.

Tym samym Ternaeben Pogoń została pokonana po raz pierwszy w 2011 roku. Strata punktów martwi, jednak na całe szczęście szansy na odskoczenie Pogoni w ligowej tabeli nie wykorzystali akademicy z Rzeszowa, którzy niespodziewanie przegrali we własnej hali z ZKS-em Drzonków, oraz pingpongiści Ostródzianki, którzy nie sprostali liderowi z Grudziądza.

Ternaeben Pogoń Lębork – Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski 0:3
Patryk Chojnowski – Paweł Platonow 2:3 (9:11, 14:12, 9:11, 11:4, 10:12)
Li Bochao – Martin Olejnik 0:3 (12:14, 10:12, 7:11)
Marek Prądzinski – Radosław Żabski 1:3 (7:11, 9:11, 11:6, 11:13)

Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport