Szczypiornistki Słupi Słupsk pokonały zespół AZS AWFiS Gdańsk 35:26 (16:12) w meczu 12. kolejki I ligi kobiet. Dzięki zwycięstwu podopieczne trenera Michała Zakrzewskiego w dalszym ciągu przewodzą ligowej stawce wyprzedzając drugą Pogoń Szczecin lepszym bilansem bramek.

Nad trzecią drużyną, którą jest Sparta Oborniki Wielkopolskie piłkarki pomorskiego klubu mają trzy punkty przewagi i to właśnie między trzema wymienionymi zespołami rozstrzygnie się sprawa awansu do PGNIG Superligi.

Od początku sobotniego spotkania, to słupszczanki były stroną dominującą. Po szybkim wyjściu na prowadzenie sukcesywnie z minuty na minutę powiększały jego rozmiary. Pierwsza połowa zakończyła się ich czterobramkowym prowadzeniem (16:12). W drugiej odsłonie liderki pierwszej ligi nie spuszczały z tonu i w dalszym ciągu z konsekwencją realizowały przedmeczowe założenia. Ostatecznie wygrały 35:26. Triumf ten, a szczególnie jego rozmiary mogą cieszyć fanów piłki ręcznej w Słupsku, bowiem w pierwszej rundzie w Gdańsku szczypiornistki Słupi zaledwie zremisowały. Tym razem wzięły srogi rewanż na drużynie ze stolicy województwa i w spokoju będą mogły przygotowywać się do kolejnego spotkania z rezerwami elbląskiego Startu, które rozegrają za dwa tygodnie we własnej hali.

Słupia: Łoś, Stroińska – Łazańska-Korewo 10, Borowska 7, Ilska 6, Zienkiewicz-Janikowska 5, Porębska 5, Cieśla 2, Olejarczyk