Podtrzymać passę

31 stycznia 2011r. | Drukuj

We wtorek 1. lutego o godzinie 17:10 rozpocznie się spotkanie 13. kolejki. Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego w którym Ternaeben Pogoń Lębork podejmować będzie we własnej hali Gorzovię Romus Gorzów Wielkopolski.

Dla pingpongistów z Pomorza będzie to szansa do podtrzymania zwycięskiej passy, która trwa od początku 2011 roku i liczy trzy kolejne zwycięstwa. Gorzowianie z kolei będą chcieli przełamać się po dwóch kolejnych porażkach i zdobyć komplet punktów, który umożliwi im utrzymanie wysokiej, trzeciej lokaty w tabeli.

Fot. Sławomir Łukaszuk

Lęborczanie po zwycięstwach z ZKS-em Drzonków, akademikami z Rzeszowa i zawodnikami Ostródzianki nawiązali bezpośredni kontakt z czołową czwórką ligi. W drugiej rundzie prezentują się o niebo lepiej niż w pierwszej i mają w dalszym ciągu realną szansę na awans do play-off i udział w walce o medale. Ewentualne zwycięstwo nad Gorzovią pozwoliłoby jeszcze bardziej w to uwierzyć, jednak nie będzie to proste zadanie do realizacji, bowiem to drużyna gości będzie faworytem wtorkowego pojedynku. W drużynie z zachodu Polski kapitalny sezon rozgrywa Czech Martin Olejnik, który prowadzi aktualnie w rankingu indywidualnym Superligi z piętnastoma zwycięstwami na koncie w rozegranych dwudziestu meczach. Skład z drużyny z Gorzowa obok Czecha tworzą: Białorusin Paweł Platonow (15. miejsce w rankingu, bilans zwycięstw i porażek 8-8) oraz Radosław Żabski (28. miejsce, 3-9). Lęborczanie wystąpią w składzie: Patryk Chojnowski (6. miejsce, 11-10), Bochao Li (18. miejsce, 6-7) i Marek Prądziński (23. miejsce, 5-11).

W meczu pierwszej rundy Gorzovia wygrała z Pogonią 3:0. Padały wówczas następujące wyniki:

Martin Olejnik – Marek Prądziński 3:2 (8-11,11-9,8-11,11-8,11-8)
Paweł Platonow – Patryk Chojnowski 3:2 (9-11,9-11,11-7,14-12,11-5)
Radosław Żabski – Bochao Li 3:0 (12-10,11-8,11-6)

Relacje ze spotkania w Lęborku przeprowadzi stacja Orange Sport Info.


Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Dawid pisze:

    oczywiście będę jutro na tym meczu, zapowiada się bardzo ciekawie, na pewno Lęborczanie łatwo skóry nie sprzedadzą!

  2. Sławek pisze:

    No to jest nas dwóch :)

Dodaj komentarz