Rewolucja informatyczna w Słupsku

31 stycznia 2011r. | Drukuj

Szykują się zmiany w słupskiej edukacji i administracji. Co ważniejsze zmiany na lepsze, gdyż Urząd Miasta w Słupsku rozpoczyna realizację projektu „E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”.

Nowy projekt realizowany jest przez miasto w partnerstwie z Akademią Pomorską. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie podstaw do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Pomysłodawcy chcą uczynić to poprzez budowę, rozbudowę oraz modernizację platform współpracy między mieszkańcami a władzami i poprzez unowocześnienie słupskiego systemu oświaty.

Fot. arch. Słupskich mieszkańców czekają duże zmiany.

Na projekt składa się zakup i wdrożenie 600 laptopów, które zastąpią tradycyjne dzienniki w słupskich szkołach, a także budowa sieci bezprzewodowych w tych placówkach.

Władze Słupska planują także wdrożenie nowych portali w tym edukacyjnego, konsultacji społecznych, platformy e-learningowej. W planach jest także zakup sprzętu do transmisji sesji Rady Miejskiej.

W najbliższy piątek 4 lutego o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”, podczas której przedstawione zostaną założenia projektu.

Całkowity koszt projektu wynosi 3 284 150 zł.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz