Kołobrzeg, Ustka i Łeba – plaże pod zarządem gmin?

30 stycznia 2011r. | Drukuj

Urząd Morski w Słupsku proponuje, by podlegające mu plaże przejęły gminy. Urzędnicy sprawdzają, czy pozwala na to prawo i nie kryją, że chcą się pozbyć kłopotu. Czy całe Wybrzeże Bursztynowe będzie podlegać samorządom?

fot. gk: Plaże wybrzeża bursztynowego mogą przejąć samorządy

Na taki pomysł wpadł  dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, który  zaproponował, by samorządy wzięły plaże w wieloletnią dzierżawę. W przyszłości gminy mogłyby nawet przejąć plaże na własność. Urząd Morski  nie kryje, że chce się pozbyć kłopotu. Dyrektor słupskiego urzędu zapowiada, że sprawdzi czy pozwala na to prawo.

Komunalizacja lub długoletnia dzierżawa plaż były głównym tematem omawianych podczas spotkania przedstawicieli Urzędu Morskiego w Słupsku z władzami nadmorskich gmin i powiatów, które odbyło się w Ustce. Chęć przejęcia  plaż wyraziła większość  samorządowców. Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek za przykład stawiał Sopot, gdzie plaża została przekazana magistratowi na czas nieokreślony. Dyrektor Tomasz Bobin podkreśla, że w tej chwili brakuje odpowiednich regulacji prawnych na szczeblu krajowym, ale przekazywanie plaż samorządom możliwe jest na mocy porozumień z lokalnymi władzami.  Wybrzeże Bursztynowe, w skład którego wchodzą plaże w Kołobrzegu, Darłowie, Jarosławcu, Ustce, Poddąbiu, Rowach i Łebie, może jeszcze w tym roku przejść w ręce samorządów.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz