Rusza akcja Zespołu 299 MHNR4

29 stycznia 2011r. | Drukuj
Akcja Zespołu 299 „Mam haka na raka” rusza pełną parą. Uczniowie I c z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Lęborku zaplanowali działania na najbliższe dni, które stanowić będą pierwszy etap czwartej edycji tej ogólnopolskiej akcji.
Łukasz, Agata, Basia, Jakub i Karolina chcą przeprowadzić ogólnopolską kampanię zachęcającą do zapobiegania zachorowaniom na raka płuc. Tuż po feriach prelekcje na temat tej choroby i sposobów jej zapobiegania odbędą się m.in. w Gimnazjum Nr 1 w Lęborku, Szkole Podstawowej Nr 8, w Zespole Szkół w Cewicach. W każdej ze szkół odbędzie się także zbiórka maskotek, które Zespół przekaże jednemu ze szpitali onkologicznych w Polsce. W zbiórce tej są oni dodatkowo wspierani przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.

 

 

 

fot. gk: Nieco niekompletny Zespół 299 MHNR4

W przyszłą niedzielę Zespół 299 planuje zainteresować swoją akcją mieszkańców Lęborka. – W niedzielę 6 lutego planujemy prelekcję  „Idzie rak nie bo rak na twych płucach czarny znak” na temat nowotworów, w tym raka płuc dla wszystkich mieszkańców miasta – informuje Łukasz Mański, lider Zespołu 299 – Odbędzie się ona w Lęborskim Centrum Kultury Fregata o godz. 15.00. W programie prelekcji planujemy przekazać mieszkańcom informacje na temat tej choroby, ale także zaplanowaliśmy występy zespołów muzycznych. Czekamy także na maskotki, które lęborczanie chcieliby przekazać chorym dzieciom.

Gotowe są już ulotki i plakaty promujące akcję. Starania „lęborskich hakowiczów” wspiera także miejscowy szpital. Naczelny lekarz szpitala Przemysław Krefft pomaga Zespołowi w kontakcie ze specjalistami.

Do swojej akcji uczniom I c z LO 2 udało się przekonać lokalnych samorządowców i media. Patronat nad akcją objęła także gazetakaszubska.pl.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz