W Żukowie i okolicy grasuje podpalacz

28 stycznia 2011r. | Drukuj

Policja z Żukowa prowadzi śledztwo w sprawie kilku podpaleń. Strażacy przyznają, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w okolicy doszło do dziesięciu tajemniczych pożarów. Mieszkańcy obawiają się, że w Żukowie grasuje podpalacz.

fot. remiza.pl: Pożar stodoły w Glinczu

Policja od pięciu miesięcy zajmuje się przypadkami podpaleń w gminie Żukowo. W ostatnim czasie było co najmniej dziesięć takich przypadków. Tezę o celowym zaprószeniu ognia potwierdzają strażacy. – W kilku przypadkach  wykluczyliśmy jako przyczynę pożaru zwarcie instalacji i zaprószenie od przewodów kominowych.  Poza tym  pożary mieły miejsce na niewielkim obszarze, zawsze wieczorem – mówi Edmund Kwidziński, komendant powiatowy PSP w Kartuzach.

– W gminie panuje strach przed podpalaczem – mówi mieszkaniec Żukowa. – Zdarza się coraz więcej pożarów, których przyczyny nikt nie wyjaśnił, a ludzie mówią, że tu grasuje podpalacz  – dodaje. Pierwsze przypadki podpaleń strażacy zgłosili policji jesienią ubiegłego roku. Płonęły zazwyczaj opuszczone obiekty: dawne zakłady drobiarskie, stodoły, szopy i opuszczone gospodarstwa, np. dwukrotnie w Glinczu. Za każdym razem była to rutynowa akcja straży pożarnej, bez ofiar i wielkich strat. W kilku przypadkach ogień zagrażał jednak budynkom mieszkalnym. Policja zapewnia, że wykryje sprawców.


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze