O Balticu, który zrobił karierę

26 stycznia 2011r. | Drukuj

Jest gwiazdą mediów, ulubieńcem Polaków i  honorowym obywatelem Gdyni, a list z gratulacjami pisała do niego sama Brigitte Bardot. Uratowany na Bałtyku pies Baltic w ciągu roku zrobił prawdziwą karierę!

fot. gdynia.pl

Marynarze z Gdyni uratowali go dokładnie rok temu, gdy dryfował na krze po Bałtyku. Dziś Baltic jest pełnoprawnym członkiem załogi statku badawczego „Baltica”. Decyzją dyrektora Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni pies został zaokrętowany, otrzymał wikt i zadanie – pełni wachtę. Rok temu zewsząd posypały się podziękowania i gratulacje, a z czasem Balic stał się prawdziwą gwiazdą. Nadal otrzymuje listy i pozdrowienia – między innymo od samej Brigitte Bardot. Jest także honorowym psim obywatelem Gdyni  i chodzi z opiekunem na imprezy w ramach kampanii „Pies w wielkim mieście.”

fot. archiwum

– Ta historia zaczęła się  w poniedziałek 25 stycznia, kiedy wypłynęliśmy w rejs monitoringowy w ramach programu badań jakości wód Bałtyku. Ok godz. 15 jeden z marynarzy zauważył w wodzie jakiś obiekt. Okazało się, że jest to pies, który próbował wdrapać się na krę – opowiada marynarz. – Od tamtej pory jest z nami. Jest bardzo spokojny i dobrze ułożony. Ma około sześciu lat i jest okazem zdrowia. Do dziś nie zgłosił się jego poprzedni właściciel – wyjaśniają członkowie załogi statku „Baltica”.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz