Śladami Tony Halika

06 października 2010r. | Drukuj

Ryszard Sobolewski, dziennikarz, fotoreporter i podróżnik wystawia swoje prace z podróży po Ameryce Łacińskiej w Centrum Handlowym „Kaszuby” w Wejherowie. W otwarciu wystawy pod nazwą „Tygiel kultur – Podróże po Ameryce Łacińskiej” uczestniczyła Martha Chauvarri Dupuy – Ambasador Peru w Polsce. Wystawę objęły patronatem honorowym ambasady trzej krajów: Kuby, Peru i Ekwadoru.

Podczas otwarcia Ryszard Sobolewski oprowadzał po swojej wystawie opowiadając o podróżach i podając bliższe szczegóły dotyczące poszczególnych miejsc, które uwiecznił na swoich fotografiach. Powiedział, że kulturą Indian południowoamerykańskich, szczególnie Inków i Azteków, interesował się do dziecka. Wzorem podróżnika był dla niego zawsze Toni Halik. W tym roku Sobolewski już trzy razy był w Ameryce  Południowej. Był też m.in. na Przylądku Horn i na ekwadorskich wyspach Galapagos. Ponadto miał zaszczyt uczestniczyć w konferencji prezydenta Meksyku Calderona w jego prywatnej rezydencji, jako jeden z 20. dziennikarzy całego świata i jedyny z Polski.


Uczestniczący w wernisażu wiceprezydent Bogdan Tokłowicz powiedział, że obecność ambasador Peru w Wejherowie ma charakter historyczny, bowiem jest to pierwsza taka wizyta. Pani Martha Chauvarri Dupuy pełni funkcję Ambasadora w Polsce od roku i pierwszy raz przebywała na polskim wybrzeżu. Aby lepiej poznać Polskę i Polaków podjęła studia na filologii polskiej i uczy się języka polskiego. Wcześniej Pani Ambasador zwiedziła ratusz i spotkała się z Prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem. Następnego dnia wystawę Ryszarda Sobolewskiego obejrzał w Wejherowie również ambasador Ekwadoru Fabian Valivieso.
Wystawę zorganizowały wspólnie: Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Handlowe „Kaszuby” i Akademia Złotego Wieku.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze