Wybrzeże od Ustki do Łeby zagrożone

21 stycznia 2011r. | Drukuj

Urząd Morski w Słupsku chce 200 mln zł na ochronę brzegów. Problem w tym, że źle przygotował  trzy raporty środowiskowe wysłane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Jeśli urząd nie uzupełni dokumentacji, nie otrzyma pieniędzy.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku ma poważne zastrzeżenia do raportów Urzędu Morskiego. By móc się ubiegać o 200 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na ochronę brzegów, urząd musi niezwłocznie uzupełnić dokumentację. Termin mija 14 lutego.

fot. poddabie.info

Tymczasem w Rowach w gm. Ustka, woda każdego tygodnia niszczy kolejne fragmenty brzegu. Plaża znika z każdym sztormem, a mieszkańcy, którzy żyją głównie z turystyki, alarmują, by jak najszybciej zbudować wał ochronny i tzw. sztuczną rafę. Wójt gminy Ustka, Anna Sobczuk-Jodłowska mówi wprost: Rowom grozi powódź, bo woda wdziera się do miejscowości. Na razie w Rowach, po zachodniej stronie kanału portowego, ułożono worki z piaskiem. Tam morze wyrządziło największe szkody, dlatego trzeba wybudować kamienną opaskę o długości co najmniej  100 m., która będzie chronić plażę. Urząd Morski w Słupsku musi na ten cel zdobyć pieniądze. Na wszystkie inwestycje chroniące brzeg od Ustki do Łeby potrzeba 200 mln zł.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz