„Bezpieczny senior”- czyli jak nie dać się oszukać i okraść fałszywemu wnuczkowi

05 listopada 2015r. | Drukuj

W auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyło się spotkanie ze Studentami Trzeciego Wieku zatytułowane „Bezpieczny Senior”. Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli sami studenci, władze uczelni oraz policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Policjanci już na samym początku spotkania zwrócili uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz radzili jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. Przygotowana specjalnie na to spotkanie prezentacja multimedialna, przedstawiała najważniejsze metody i sposoby, którymi posługują się sprawcy przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Prowadząca spotkanie komisarz Elżbieta Rychert z Wydziału Prewencji KMP w Słupsku omówiła najważniejsze problemy dotyczące przestępstw na tzw. wnuczka czy aspektu podpisywania umów kredytowych. Jak się okazało uczestnicy, bardzo zainteresowani byli sytuacjami w których nie wiedzą jak się zachować w sytuacji np.: przedłużania umów z dostawcami energii, telewizji czy telefonii cyfrowej.

Podczas dyskusji seniorzy zadawali pytania o problemach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie zakupów w Internecie czy w sklepach stacjonarnych, oraz o związanych z tym prawem do rękojmi czy gwarancji. Seniorzy mieli możliwość również przedstawić swoje oczekiwania względem policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Spotkanie miało na celu przede wszystkim wypracowanie wspólnych metod działania oraz przedsięwzięć zmierzających do ograniczenia występujących zagrożeń.

Na koniec seniorzy zaopatrzyli się w materiały profilaktyczne „Bezpieczny senior” oraz materiały informacyjne stworzone przez policjantów wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Region Słupski.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze