Nagrody Ministra Nauki dla PPNT Gdynia i parkowych firm

03 listopada 2015r. | Drukuj

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Innowacyjne i Naukowe Działania. Parkowe firmy Trineo i Voice Lab otrzymały natomiast Medal Mercurius Gedanensis za najlepszy wdrożony produkt prezentowany na Targach Technicon Innowacje.

mat. prasowe

mat. prasowe

Na tegorocznej, XI już edycji targów Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon Innowacje 2015, PPNT Gdynia został doceniony za innowacyjne działania. Z kolei medal Mercurius Gedanensis przypadł firmie Voice Lab za bankowość głosową. Firma stworzyła własne rozwiązania w zakresie biometrii głosowej oraz rozpoznawania mowy, które oferuje w bankowości, medycynie, sądownictwie oraz telekomunikacji. Realizuje projekty na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Państwa we współpracy z AGH, związane z technologią biometrii głosowej pt. Opracowanie systemu informatycznego umożliwiającego identyfikację głosową osób dzwoniących pod numer alarmowy.

Wyróżnienie natomiast otrzymała firma Trineo za mobilny system sygnalizacji włamania Trineo Move, z funkcjami wspierającymi opiekę nad osobami starszymi. Produkt ten umożliwia szybkie, proste i, co również ważne, tanie zabezpieczenie mieszkania lub biura, bez wad typowych dla istniejących na rynku systemów alarmowych, zniechęcających do ich zakupu. Jako dodatkową zaletę należy wymienić mobilność i niezależność systemu od sieci zasilającej oraz sieci WiFi, co umożliwia łatwe zabezpieczenie miejsc w których przebywamy tymczasowo, jak domki letniskowe, samochody i przyczepy kempingowe, łodzie itp. System Trineo Move został niedawno wzbogacony o funkcje pozwalające na zdalną opiekę nad osobami starszymi mieszkającymi samotnie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze