Kaszubskie bajania w Kościerzynie

15 września 2015r. | Drukuj

Kilkaset dzieci wraz z rodzicami i opiekunami pojawiło się w niedzielę, 13 września na kościerskim rynku, gdzie, jak co roku, odbywał się finał Akademii Bajki Kaszubskiej.

fot. jb/kaszubi.pl

fot. jb/kaszubi.pl

Tego dnia odbyła się promocja, powstałej w ramach 5. edycji projektu Akademii Bajki Kaszubskiej, audiobooka „Balbina z IVB”. Autorką opowiadania jest prof. UG Danuta Stanulewicz, autorką przekładu – Bożena Ugowska. Poszczególne rozdziały opowiadania nagrali w Radiu Gdańsk zaproszeni do współpracy kaszubskojęzyczni lektorzy.

W Kościerzynie po kaszubsku dzieciom czytali m.in. burmistrz miasta  Michał Majewski, Iwona Makurat oraz Anielka Makurat, która wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki audiobooka. Najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymali gratisowe płyty z opowiadaniem o uroczej Balbinie z IVB, ale nie była to jedyna z przygotowanych dla dzieci atrakcji.

Zabawa upływała najmłodszym przy muzyce zespołów dziecięcych oraz podczas licznych gier i konkursów. Do tańca i wspólnej zabawy dzieci  porwała także Natalia Król instruktorka Zumby. Na koniec wystąpiła gwiazda imprezy – kościerski zespół Strzecha, łączący w swojej twórczości teksty kaszubskich pisarzy z muzyką współczesną.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz