fot. policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli ponad 500 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 300 tysięcy złotych.

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajmowanym przez słupczanina garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad pół tony krajanki, a także suszonych liści tytoniu. Rzeczy te spakowane już były w dużych kartonach i najprawdopodobniej przygotowane do dalszej obróbki i dystrybucji.

– Znaleziony susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 300 tysięcy złotych – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

W związku z zabezpieczeniem tytoniu trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego procederu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.