Turnieje o puchar wójta i senatora w Cewicach

25 sierpnia 2015r. | Drukuj

Już po raz trzeci w ramach obchodu uroczystości Odpustowych dziewięć drużyn przystąpiło do rywalizacji na boisku KS Leśnik Cewice 15 sierpnia w Letnim Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Cewice.

fot. Julia Nowak

fot. Julia Nowak

Mimo upału na trybunach zasiadła spora grupa kibiców. Na początku swoje mecze rozegrali młodzi adepci piłkarstwa drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców z terenu gminy Cewice, którzy swą przygodę z piłką pod okiem trenerów z Akademii Piłkarskiej rozpoczęli w czerwcu tego roku i nadszedł czas, aby zaprezentować szerszej publiczności efekty ich wspólnej pracy. Do rywalizacji przystąpiły w nowych strojach, które były jedną z nagród w Turnieju. Rywalami drużyn Lwa/Leśnika Cewice byli ich rówieśnicy z Lęborka. Jak to w sporcie bywa cytując klasyka „mecz można wygrać, przegrać albo zremisować” w rywalizacji roczników 2007 i 2008 lepsi okazali się młodzi adepci z Cewic, natomiast w meczu pomiędzy drużynami z roczników 2006 i starszych lepiej sobie poradziła drużyna z Lęborka. Tuż po zakończeniu rywalizacji, mimo żaru lejącego się z nieba drużyny pokonane chciały natychmiast rozegrać mecze rewanżowe. Na zakończenie z rąk Wójta Gminy Jerzego Pernala oraz członków zarządu KS Leśnik drużyny otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Następnie do rywalizacji przystąpiły drużyny seniorskie. Po kilku godzinach rywalizacji na dwóch przygotowanych boiskach pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice obroniła drużyna złożona z zawodników miejscowego Leśnika – Kazamaty Łebunia, drugie miejsce zajęła drużyna złożona z zawodników i kibiców Leśnika – Fanatyczni Cewice, a trzecie drużyna „Koni”. Najlepszym bramkarzem turnieju (4 wpuszczone gole) został Dariusz Siwek, królem strzelców (13 goli zdobytych) został Paweł Bulczak, a najlepszym zawodnikiem wybrano Miłosza Naczk. Wszyscy zawodnicy reprezentowali zwycięską drużynę Kazamaty Łebunia. Z rąk Wójta Jerzego Pernala, Senatora Kazimierza Kleiny, Dyrektor GCK w Cewicach Dominki Bardowskiej oraz sędziów zawodów Dariusza Cygerta oraz Adama Nowak drużyny   i wyróżnieni zawodnicy otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i pamiątkowe medale.

W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok w „Domku sportowca” kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w II Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchary i nagrody ufundowane przez Senatora RP Kazimierza Kleinę. Kolejność nagrodzonych:

  • I miejsce Marian Dampc z Lęborka
  • II miejsce Józef Michniewicz z Lęborka
  • III miejsce Sycha Wiesław z Lęborka
  • IV miejsce Jan Makurat z Cewic
  • V miejsce Marian Dettlaff z Cewic
  • VI miejsce Norbert Gafke z Lęborka.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację wydarzenia.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie o. Cewice, Klub Sportowy LEŚNIK-CEWICE oraz Stowarzyszenie Kibiców Leśnika.

III Letni Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Cewice został zorganizowany dzięki dotacji Gminy Cewice w ramach zleconego do realizacji zadania publicznego.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz