V Noc Latarń Morskich. Obiekty zwiedzane będą za darmo

14 sierpnia 2015r. | Drukuj

Od 2002 roku w trzeci weekend sierpnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W Polsce z inicjatywy Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku od 2010 roku organizowana jest na środkowym wybrzeżu Noc Latarń Morskich. W tym roku po raz piąty zostaną udostępnione turystom do zwiedzania obiekty nawigacji morskiej.

fot. turystycznybaltyk.pl

Latarnia w Czołpinie / fot. turystycznybaltyk.pl

Od godz. 20.00 w dniu 15 sierpnia można wejść nieodpłatnie na latarnie w: Gąskach, Darłowie, Jarosławcu i Ustce. W tym dniu również Słowiński Park Narodowy zaprasza chętnych do zwiedzania latarni morskiej w Czołpinie od godz. 20.00 do 22.00 – wstęp wolny.

Latarnia w Czołpinie jest jednym z 16 obiektów tego typu na polskim wybrzeżu i najstarszym punktem nawigacyjnym w Polsce funkcjonującym bez zmian od 1875 roku. Została wybudowana wg projektu E. Kummera w odległości ok. 1200 m od brzegu morza. Wysokość latarni wynosi 25,2 m a jej światło dzięki usytuowaniu na najwyżej wznoszącej się wydmie o wys. 56 m widziane jest z odległości 22 mil morskich.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz